Havajská masáž Lomi Lomi

Havajská masáž vznikla, jak už jsem napověděla, ve staré Polynesii a byla léčebnou metodou tamních šamanů, kteří díky této speciální technice navraceli tělo, mysl a ducha člověka do rovnováhy. Typickým znakem jsou taneční pohyby spojené s dechem a silným soustředěním na přítomný okamžik. Masážní hmaty tak můžeme přirovnat k vlnám na moři, které se plynule střídají např. podle rytmu hudby. U Havajců je velmi důležitý láskyplný přístup skrze který nacházejí harmonii. Zaměříme- li se na soulad nalezneme základní prvek havajské masáže, při masáži se snažíme masírovat co nejvíce částí těla najednou v určitém rytmu a to převážně předloktím a dlaněmi. Masírovaný tak nezaměřuje svou pozornost na jedno masírované místo, ale spíše cítí tělo jako celek. Opravdu můžete cítit jakoby Vámi procházely vlny energie. Masér okolo lehátka téměř tančí a střídá různé frekvence a rytmy, kterými uvolňuje svaly a navrací rovnováhu nejen na fyzické úrovni.

Pozitivní vliv havajské masáže Lomi Lomi
Dochází k uvolnění zatuhlých svalů a urychluje se látková výměna, kdy se lépe odplavují odpadní látky. V těle se rozproudí tok vnitřních energií a celé tělo se začíná harmonizovat. Zrychluje se tok krve, probudí se lymfatický systém a dochází k odstranění psychického napětí.

Pro koho je masáž vhodná?
Jak už jsem psala dříve, každý z nás reaguje na masáže odlišným způsobem. Pokud chcete zkusit něco odlišného od klasické masáže a vyrazíte na svou první zkušenost s havajskou masáží Lomi Lomi, měli byste být zdraví.

Jak dlouho trvá?
Havajská masáž Lomi Lomi  – 60min

Jak probíhá?
Nejprve si lehnete na břicho. Začínají se masírovat záda (20min), poté se přechází na nohy zezadu(15min). Následně se klient otočí na záda. Dále se masírují nohy zepředu(15min), ruce a hrudník (10min).

Jak často?
Záleží do jaké míry si havajskou masáž Lomi Lomi oblíbíte. Jednou za měsíc ideální.