Indická masáž hlavy

Název již napovídá, že původ masáže nalezneme v Indii. Zaměřuje se na důležitá energetická centra, kterými jsou ramena, šíje, hlava a obličej, kde se nám hromadí napětí, které se později může vyvinout v různé bolesti. V dnešní době je náš organismus stále více zatěžován neustálým spěchem a stresem, abychom toho za den stihli co nejvíce a byli vysoce výkonými pracovníky. Stres či deprese se staly pojmy, které v dnešní době používáme až moc často. Indická masáž hlavy propojená s antistresovou sestavou masáží ramen a šíje Vám uleví od napětí a stresu. Uvolníte se a vychutnáte si maximální relaxaci. Masáž zlepšuje koncentraci, pomáhá proti migrénám, působí proti úzkostným stavům a depresím. Masáží se zlepšuje i pokožka hlavy a pravidelné masáže přispívají k hustotě vlasů.

Jak probíhá indická masáž hlavy?
Oproti klasické masáži nalezneme rozdíl v tom, že se tato masáž provádí v oblečení. Nejprve se usadíte, buď na klekačku (speciální židle, na kterou si kleknete a hlavu máte opřenou o čelo, ruce máte pohodlně položené) nebo na normální židli s nízkým opěradlem. Masér masíruje nejprve horní část zad a šíji, postupně přechází na hlavu. Toto probíhá zhruba 30 minut, poté si lehnete na lehátko na záda. Navazuje masáž obličeje, která je velmi jemná a uklidňující. Mnohokrát se stane, že klienti usnou, což není na škodu nebo se dostanou do stavu hluboké relaxace. Po probuzení jste velmi uvolnění ,,znovuzrození“ a může Vám chvíli trvat než se opět pořádně proberete.

Pro koho je masáž určena?
Tento druh masáže je velmi relaxační a uklidňující. Může se Vám zdát, že jste, jak se tak říká ,,mimo sebe“. Masáž výrazně odstraňuje stresové napětí a přispívá k lepší náladě. Může na ni přijít každý, ocení ji převážně podnikatelé, manažeři, obchodníci … v podstatě každý, kdo se pořád za něčím žene a nemá čas sám na sebe. Na masáž byste měli jít zdraví. Nechoďte na masáž pokud jste nachlazení, máte nějaký zánět, problémy s tlakem, problémy se srdcem, cukrovku nebo epilepsii.

Jak dlouho masáž trvá?
Indická antistresová masáž hlavy trvá 45 min. Přibližně 30 min sedíte a probíhá masáž horní části zad, šíje a hlavy, v leže následuje 15 min masáž obličeje.

Jak často je vhodná?
Opět záleží na Vás a na Vašem rytmu života.