Masáž lávovými kameny

Po bližším prozkoumání můžeme vypozorovat jisté podobnosti s již zmiňovanou havajskou masáží Lomi Lomi a není tomu náhodou. Masáž lávovými kameny z havajské masáže vychází. Máme zde podobné hmaty prováděné pomocí předloktí a dlaní. Masér se pohybuje podobně jako u havajské masáže a tak chytře využívá váhu svého těla k masírování. Teplo uvolňující se z kamenů prostupuje hlouběji a dochází k výraznějšímu a rychlejšímu uvolnění zatuhlých partií. Díky působení tepla dochází k vysokému prohřátí, které velice pozitivně působí na nervovou soustavu a krevní oběh.

Pro koho je masáž lávovými kameny vhodná?
Opět platí, že byste na masáž měli jít zdraví. Pozor by si měli dát převážně lidé, kteří mají problémy se srdcem či krevním tlakem. Jakmile se začnete v průběhu masáže cítit nepříjemně či se vám začne dělat špatně, nebojte se ozvat a masáž přerušit, platí to u každé masáže.

Jak dlouho trvá masáž lávovými kameny?
U mne si můžete vybrat ze tří možností:
1. Masáž lávovými kameny 60min
2. Masáž lávovými kameny celková 120min
3. Masáž obličeje lávovými kamínky 30min

Jak probíhá masáž lávovými kameny?

1. Pohodlně si lehnete na lehátko na břicho. Nejprve přiložím několik kamenů na záda na páteř, které Vás budou prohřívat zatím co budu masírovat nohy zezadu. Na nohách se provádí několik hmatů bez kamenů, poté s kameny. Na závěr vložím kameny na chodidla, aby hřály než se vrátím k masáži zad. Po sejmutí kamenů následuje masáž zad*. Nakonec se opět několik kamenů naskládá na záda a přichází závěrečná relaxace. Tělo tak má čas zcela vstřebat celou masáž a příjemně se uvolnit. V této fázi není výjimečná hluboká relaxace ústící ve spánek. 🙂 (60min)

2. Masáž lávovými kameny celková má zpočátku stejný průběh jako první výše popsaný postup. Změna přichází, když se klient otočí a tentokrát nejsou kameny přikládány na záda, ale masírovaný se na ně pohodlně položí.* Záda jsou tak opět příjemně prohřívána a mezitím začínám masírovat nohy zepředu, ruce a dekolt. Závěrečných 20min věnuji masáži obličeje s malými lávovými kamínky. (120min)

3. Masáž obličeje lávovými kamínky. Velmi jemná, uklidňující a antistresová technika, která je vhodná pro každého, kdo se chce vymanit z běžného shonu či se na chvíli zklidnit a uspořádat si myšlenky. Na obličeji máme vyvinuté citlivé receptory, kterými výrazněji vnímáme teplo, chlad či dotyk – pohlazení. Proto je samotný proces masáže silným, často i emotivním zážitkem. Nejprve se provádí jemná masáž dlaněmi a lehce se stlačují akupresurní body na obličeji. Poté se masíruje lávovými kamínky, které nakonec rozmístím na oči, tváře, čelo a bradu (energetické body) a probíhá pětiminutová relaxace. (30min)